Str. główna    Nowości    Galeria    Kontakt

 
 
     
  Allianz Direct  
     
 
     
  Jacht wybrany!

W dniach 7-12 stycznia kpt. Kaczorowski wraz z Dariuszem Wysokińskim, budowniczym jachtów, konstruktorem i swoim konsultantem w sprawach nowoczesnych technologii konstrukcji jachtów regatowych, odbyli podróż do Francji w poszukiwaniu jachtu do regat Transat 2007. Odwiedzili porty Caen, Lorient, La Trinite-sur-Mer, La Rochelle, Antibes i Niceę. Obejrzeli bardzo dokładnie 9 jachtów, z których wybrali trzy do ostatecznej weryfyfikacji.

 
 

 

Kpt. J. Kaczorowski wybrał jacht, którym wystartuje w regatach

Ostatecznie wybór padł na jacht o numerze 508. Obecnie precyzowane są sprawy formalne związane z zakupem jachtu, a jednocześnie w Trójmieście kapitan organizuje halę, narzędzia, ludzi i materiały do wykonania niezbędnego przed sezonem letnim remontu.

Łódka powinna być w Polsce na przełomie stycznia i lutego. Remont potrwa do początku marca. Planowane prace to wyszlifowanie, wyrównanie i pomalowanie całego jachtu na zewnątrz i wewnątrz, wymiana skorodowanych i nadwerężonych śrub i okuć, umieszczenie znaków sponsorów na kadłubie, pokładzie i nadbudówce oraz przegląd i inwentaryzacja żagli oraz sprzętu ratunkowego. W lutym jacht musi zostać zarejestrowany w Polsce, otrzymać polską Kartę Bezpieczeństwa, Patent Flagowy i pozwolenie na używanie radiostacji jachtowej. Tak więc najkrótszy miesiąc w roku zapowiada się gorąco.

Prace adaptacyjne

     
 
 
     
     

 

 

Aktualności

TRANSAT 6.50 '2007 - najnowsze wiadomości


 

 

 

 

 
 © Jarosław Kaczorowski   Aktualności  ::  TRANSAT 6.50  ::  kpt. J. Kaczorowski  ::  Jacht  ::  Sponsorzy  ::  O witrynie