Str. główna    Nowości    Galeria    Kontakt

 
 

   
   
   
 
  Galeria zdjęć  
 

W tej części witryny prezentujemy zdjęcia z kolejnych etapów przygotowań kpt. Jarosława Kaczorowskiego do regat TRANSAT 6.50 edycji 2007.

 
 

 

Madera. Start do drugiego etapu regat TRANSAT 6,50.

W sobotę, 6. października dokładnie o godz. 12:17 miejscowego czasu flotylla żeglarzy startujących w regatach Transat 6,50 edycji '2007 wyruszyła do drugiego etapu.

Zdjęcia ze startu

     
 

 

Madera. Sesja helikopterowa

Mieliśmy unikalną okazję sfotografowania kpt. J.Kaczorowskiego podczas treningu na Maderze - w przerwie pomiędzy etapami regat TRANSAT 6,50. Zdjęcia wykonane zostały z helikoptera. Fansatstyczne ujęcia! Zapraszamy.

Zdjęcia

     
 

 

Madera, koniec pierwszego etapu regat TRANSAT 650

Madera jest niezależnym politycznie i posiadającym odrębną administrację terytorium portugalskim. Tutejszy port - Funchal - jest miejscem docelowym pierwszego etapu tegotocznej edycji regat TRANSAT 6.50

Więcej informacji i zdjęcia

     
 

 

Regaty Marie-Agnes Peron Trophy '2007

Kpt. Jarosław Kaczorowski wystartował do kolejnych zawodów. Tym razem są to regaty Marie-Agnes Peron Trophy.

 

Więcej informacji i zdjęcia

     
 

 

Allianz.pl & Exploder23

Prezentacja projektów Allianz.pl i Exploder23 w Gdyni. Niecodzienny w Polsce widok - dwie supernowoczesne, oceaniczne łódki przy jednym pomoście.

 

Więcej informacji i zdjęcia

     
 

 

Kpt. Jarosław Kaczorowski laureatem nagrody "Conrady 2006"

Kpt. Jarosław Kaczorowski za zakwalifikowanie się do tegorocznych regat TRANSAT 6,50 otrzymał dwie prestiżowe nagrody - jedną od bractwa znanych i szanowanych żeglarzy, drugą od Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Decyzję podjęło 9 marca 2007r. szacowne jury "Conradów 2006" z udziałem dotychczasowych laureatów tej nagrody.

Więcej informacji i zdjęcia

     
 

 

Prace remontowe '2007

Prezentujemy dokumentację z prac remontowych - przygotowań jachtu do trudnego sezonu żeglarskiego '2007.

 

Więcej informacji i zdjęcia

     
 

 

Regaty o Błękitną Wstęgę Zatoki Gdańskiej

W sobotę, 30 września 2006r. kapitan Kaczorowski wraz z Markiem Gałkiewiczem wzięli udział w kończących polski sezon żeglarski regatach o Błękitną Wstęgę Zatoki Gdańskiej organizowanych co roku przez Yacht Klub Stal.

Więcej informacji i zdjęcia

     
 

 

Regaty azorskie: Les Sables - Acores - Les Sables

Regaty AZAB (Azores and Back) to ostatnia eliminacja Jarka Kaczorowskiego i łódki Allianz.pl do przyszłorocznego Tarnsat-u. Trasa regat ma długość ponad 2600 mil morskich i podzielona jest na dwa etapy. Pierwszy rozpoczyna się startem 30 lipca 2006 w Les Sables d'Olonne, a kończy w porcie Horta na Azorach. Drugi, po około tygodniu przerwy, jest etapem powrotnym.

Zdjęcia po dopłynięciu do portu Horta na wyspie Faial
Pracowity tydzień na Azorach (cz. 1/2)
Pracowity tydzień na Azorach (cz. 2/2)

     
 

 

Regaty "Mini Fastnet"

Regaty Mini Fastnet to kolejna eliminacja do Mini Transatu 2007. Tym razem żeglarze startują w dwuosobowych załogach i mają do pokonania 700-milową trasę z Douarnenez do słynnej latarni morskiej Fastnet na południowo-zachodnim wybrzeżu Irlandii i z powrotem.

Jacht "508" w regatach Mini Fastnet
Przygotowania do zawodów i prolog (cz. 1)
Przygotowania do zawodów i prolog (cz. 2)

     
 

 

Regaty "Trophee Marie Agnes Peron"

Regaty Trophee Marie Agnes Peron odbywają się w dn. 25-28 maja 2006 we Francji. Żeglarze startują z Douarnenez. Są to bardzo ważne regaty dla kpt. Kaczorowskiego. Oprócz tego, że są to pierwsze regaty w których Jaro startuje na nowej łódce i to w dodatku samotnie, impreza jest pierwszą eliminacją do Mini Transatu 2007.

Przygotowania do regat MAP i start
Relacja z zakończenia regat MAP
Zdjęcia z zawodów (cz. 1)
Zdjęcia z zawodów (cz. 2)

     
 

 

Trening na Słowenii. Zbieranie doświadczeń w żegludze jachtem klasy mini transat

Kapitan Jarosław Kaczorowski wraz z Markiem Gałkiewiczem przebywają obecnie na Słowenii. Odbywają tam treningi wraz z zaprzyjaźnionymi słoweńskimi żeglarzami, którzy mają już doświadczenie w pływaniu jachtem klasy mini transat.

Trening na Słowenii (cz. I)
Trening na Słowenii (cz. II)
Trening na Słowenii (cz. III)

     
 

 

Uroczystość chrztu jachtu
Nadanie nazwy ALLIANZ.PL

Chrzest jachtu miał miejsce w Warszawie, 19 kwietnia 2006r. Uroczystość poprzedziła konferencja prasowa, którą prowadzili obok kapitana Jarosława Kaczorowskiego, Paweł Dangel - prezes Allianz Polska oraz wybitny polski żeglarz kpt. Krzysztof Baranowski.

Zdjęcia z uroczystego chrztu jachtu

     
 

 

Jacht ALLIANZ.PL na wodach Zatoki Gdańskiej

Zaraz po remoncie kapitan Jarosław Kaczorowski odbył pierwszy trening na wodach Zatoki Gdańskiej. Towarzyszył mu najbliższy współpracownik, Marek "Goły" Gałkiewicz oraz... grono fotoreporterów. Dzięki nim możemy obejrzeć dokumentację z historycznego treningu.

Zdjęcia z treningu na wodach Zatoki Gdańskiej
Szpiegowskie zdjęcia z kosmosu

     
 

 

Remont jachtu

Rozpoczęliśmy remont jachtu. Pierwsza faza prac to przede wszystkim demontaż osprzętu i mnóstwo szlifowania. Praca jest to ciężka, ale niezbędna dla odpowiedniego przygotowania łódki do regat.

Zdjęcia z remontu jachtu (cz. 1)
Zdjęcia z remontu jachtu (cz. 2)
Zdjęcia z remontu jachtu (cz. 3)
Załadunek łodzi na przyczepę i... do wody!

     
 

 

Nowa łódka już jest!

Nareszcie jest! Jacht kupiony we Francji, którym kapitan Jarosław Kaczorowski wystartuje w przyszłorocznych regatach TRANSAT 650, dotarł do Gdyni. Łodka przyjechała specjalnym transportem. Teraz niezwłocznie zabieramy się za jej remont.

Pierwsze zdjęcia nowej łódki

     
 

 

Tajemnice 6.50

W łódkach klasy Mini stosowane są rozwiązania techniczne oraz materiały niespotykane na dobrze znanych jachtach turystycznych - np. uchylny kil, podwójny ster. Tutaj mamy okazję przyjrzeć się szczegółom technicznym i elementom wyposażenia z bliska.

Szczegóły techniczne łódki klasy Mini na zdjęciach

     
 

 

Start w La Rochelle w 2005r.

Start regat Transat 6.50 za każdym razem jest wielkim widowiskiem i żeglarskim świętem. Przyciąga tysiące kibiców, turystów oraz żeglarzy. Nie inaczej było w tym roku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze startu w La Rochelle

     
 

 

Malarskie inspiracje

Zapraszamy do obejrzenia przepięknych obrazów Iwana Ajwazowskiego (1817-1900), rosyjskiego malarza marynisty, który namalował ok. 6 tys. obrazów, w większości o tematyce morskiej.

Zapraszamy do obejrzenia obrazów

     
 
 

 

 

 

 
 © Jarosław Kaczorowski   Aktualności  ::  TRANSAT 6.50  ::  kpt. J. Kaczorowski  ::  Jacht  ::  Sponsorzy  ::  O witrynie