Str. główna    Nowości    Galeria    Kontakt

 
 

   
   
   
 
 


Sponsorzy projektu TRANSAT 6.50

Głownymi sponsorami projektu TRANSAT 6.50 są polskie firmy z grupy ALLIANZ:
Towarzystwo Ubezpieczeń Allianz Polska, Dresdner Bank Polska, Euler Hermes oraz Elvia
a także Nikon, kancelaria prawna Hogan & Hartson, producent odzieży Henri Lloyd i Saab.

 
 

 

 

Allianz - największa instytucja finansowa na świecie

Allianz rozpoczął działalność w 1890 roku w Berlinie. Dzisiaj jest największą instytucją finansową na świecie. Firma działa w 77 państwach na sześciu kontynentach, a jej aktywa wynoszą 1,1 biliona euro. Zysk netto wyniósł w 2005 roku 4,5 miliarda euro. Firma zatrudnia ponad 162 000 pracowników.

Allianz uczestniczy w najbardziej spektakularnych przedsięwzięciach technologicznych na naszej planecie. Ubezpiecza najwyższy na świecie budynek Petronas Towers w Kaula Lumpur - stolicy Malezji, tunel pod Kanałem La Manche, program kosmiczny Ariane, najdłuższe mosty, największe place budowy, metro w Szanghaju i Tunisie, elektrownie wodne, a także zabytki światowej kultury oraz 60 milionów klientów indywidualnych.

Allianz angażuje się także w globalne projekty sponsoringu sportowego. Jest sponsorem Formuły 1, sponsorem tytularnym Allianz Arena - najnowocześniejszego stadionu świata, czy też głównym sponsorem teamu BMW Oracle, który startuje w Pucharze Ameryki.

W Polsce, pod hasłem "Wspieramy najlepszych w drodze na szczyt" sponsorowaliśmy Roberta Kubicę najlepszego polskiego kierowcę wyścigowego w jego drodze do Formuły 1, a obecnie finansujemy przygotowania kapitana Jarosława Kaczorowskiego do regat Transat 6,50.

www.allianz.pl

 

 

 

Allianz Direct
Najszybsze ubezpieczenia przez internet!

Allianz Direct zajmuje się bezpośrednią sprzedażą ubezpieczeń - przez internet i przez telefon.

Firma oferuje szybką i wygodną formę zawarcia ubezpieczenia samochodu oraz ubezpieczenia w podróży po atrakcyjnych stawkach. Dostępne są elektroniczne formy płatności: kartą kredytową lub przelewem bezpośrednim dzięki internetowemu dostępowi do rachunku bankowego.

Wszelkie informacje można uzyskać również przez telefon pod numerem infolinii: 022 567 67 67.

www.allianzdirect.pl

 

 

 

Dresdner Bank

Dresdner Bank AG Spółka Akcyjna Oddział w Polsce jest oddziałem jednego z największych banków w Europie - Dresdner Bank AG.

Dresdner Bank oferuje niemieckim klientom korporacyjnym w Polsce zróżnicowane, zależnie od potrzeb klientów, produkty bankowe - od operacji międzynarodowych do transakcji płatniczych, od klasycznych kredytów do produktów międzynarodowych rynków kapitałowych.

Zespoły specjalistów Dresdner Banku oferują wsparcie Klientom w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Katowicach.

www.dresdner-bank.pl

 

 

 

Elvia Assistance Sp. z o.o.
Elvia Travel Insurance Co. Główny Oddział w Polsce

Elvia to ubezpieczeniowa firma powstała ponad 100 lat temu w Szwajcarii. Wraz ze swymi partnerami, francuskim Mondial Assistance oraz amerykańskim World Access, Elvia należy do grupy Mondial Assistance Group, tworząc dominującą w świecie grupę w zakresie ubezpieczeń turystycznych oraz usług assistance.

Grupa posiada 37 własnych centrów operacyjnych i poprzez sieć ponad 400 000 dostawców, oferuje swe usługi w 180 krajach świata na 5 kontynentach, rejestrując rocznie ponad 10 mln interwencji. Elvia jest wiodącym dostawcą usług assistance oraz ubezpieczeń turystycznych na rynku polskim. Działalność na rynku polskim rozpoczęła się w roku 1991, natomiast biuro w Polsce zostało otwarte w roku 1999.

Elvia działa w każdym zakątku naszego globu, 24 godziny na dobę, 365 dni w roku.

www.elvia.pl

 

 

 

Grupa Euler Hermes

Euler Hermes jest liderem na rynku ubezpieczeń kredytu kupieckiego oraz innych usług służących zabezpieczeniu sprzedaży z odroczonym terminem płatności. W czasach dużej konkurencji na rynku pomagamy firmom, zarówno dużym, jak i małym, złapać wiatr w żagle.

Swoim doświadczeniem i kwalifikacjami wspieramy przedsiębiorców w prowadzeniu wymiany handlowej z polskimi i zagranicznymi partnerami. Doradzając przy wyborze kontrahenta, badając jego sytuację finansową i zabezpieczając zawierane transakcje umożliwiamy przedsiebiorcom bezpieczne wypłynięcie na szerokie wody.

W skład grupy Euler Hermes w Polsce wchodzi Towarzystwo Ubezpieczeń Euler Hermes S.A., Euler Hermes Zarządzanie Ryzykiem Sp. z o.o., oferujące windykację należności, ocenę ryzyka oraz program analiz branżowych, a także Euler Hermes, Anna Kozińska Kancelaria Prawna Sp. k. zajmująca się kompleksową obsługą prawną przedsiębiorstw zarówno w kraju, jak i za granicą.

www.eulerhermes.pl

 

 

 

Nikon Corporation

Firma Nikon działa od ponad 80 lat i należy obecnie do największych i najbardziej liczących się producentów sprzętu opto-elektronicznego na świecie. Jest producentem najwyższej jakości aparatów fotograficznych, obiektywów, skanerów, mikroskopów oraz precyzyjnych urządzeń optycznych, zarówno dla przemysłu, jak i użytkowników indywidualnych.

W Polsce firmę reprezentuje Nikon Polska Spółka z o.o., która rozpoczęła swoją działalność 3 listopada 2003 r. jako importer produktów fotograficznych. Oprócz wielu nagród przyznanych w ostatnim okresie poszczególnym produktom, w ubiegłym roku marka Nikon otrzymała tytuł "Superbrand Polska 2004" w pierwszej polskiej edycji konkursu Superbrands.

Zaangażowanie firmy Nikon w projekt TRANSAT 6.50 wynika z jej filozofii i jest kolejnym przedsięwzięciem związanym z wydarzeniem najwyższej próby.

Więcej informacji o firmie Nikon, jej działalności w Polsce i produktach dostępnych na naszym rynku można znaleźć na stronie internetowej.

www.nikon.pl

 

 

 

Kancelaria Prawna Hogan & Hartson

Założona w 1904 roku w Waszyngtonie kancelaria Hogan & Hartson zatrudnia dziś prawie 1000 prawników w 24 biurach w Ameryce Północnej i Południowej, Europie i Azji. Należy do grona 25 największych firm prawniczych na świecie.

Hogan & Hartson jest waszyngtońskim przedstawicielem Pacific Rim Advisory Council, zgrupowania firm prawniczych obsługujących kraje Dalekiego Wschodu.

W 1991 roku firma Hogan & Hartson założyła stałe biuro w Warszawie. Klientami kancelarii są zarówno przedsiębiorstwa polskie, jak i inwestorzy międzynarodowi angażujący się w działalność handlową oraz inwestycyjną w Polsce. W zakres tej działalności wchodzi tworzenie i obsługa joint venture, nabywanie przedsiębiorstw, prywatyzacja, inwestycje, sprzedaż bezpośrednia oraz handel. Prawnicy Kancelarii reprezentowali firmy będące stronami w kilku z największych dotychczasowych inwestycji zagranicznych w Polsce.

Warszawskie biuro Hogan & Hartson sprawuje opiekę prawną nad nad udziałem kpt. Jarosława Kaczorowskiego w projekcie TRANSAT 6.50.

 www.hhlaw.com

 

 

 

Henri Lloyd - Producent odzieży dla aktywnych

Firma Henri Lloyd powstała w 1963 roku w Anglii. Została założona przez brodniczanina Henryka Strzeleckiego, który tuż po drugiej wojnie światowej osiadł w Anglii. Wykorzystując swoje niebywałe zdolności organizatorskie w krótkim czasie osiągnął pozycję lidera na światowym rynku odzieży żeglarskiej.

W 1993 roku z jego inicjatywy powstał w Brodnicy zakład - dziś to bardzo nowoczesny zakład o światowych standardach, koncentrujący się na szyciu najbardziej technicznie zaawansowanych wyrobów, używający najdoskonalszych, najdoskonalszych branży, materiałów. Część produkcji trafia na rynek Polski poprzez sieć kooperantów lub własne salony firmowe, a większość jest eksportowana praktycznie na cały świat.

Henri Lloyd przoduje we wprowadzaniu technicznych udoskonaleń wszelkiej odzieży żeglarskiej, czyniąc ją bezpieczniejszą, zapewniającą komfort i wygodę nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach pogodowych. To z tego powodu odzież firmy jest wybierana przez wiele najlepszych na świecie załóg w drodze do światowych sukcesów (załoga BMW Oracle, polscy olimpijczycy, załoga polskiego jachtu Warta Polpharma i wiele innych).

Zróżnicowana oferta składa się między innymi z kurtek i spodni żeglarskich, zarówno dla amatorów jak i profesjonalnych żeglarzy. Uzupełnia ją oferta obuwia, swetrów, koszul, t-shirtów i bluz tworzących niepowtarzalny, żeglarski styl mody oraz różnego rodzaju żeglarskie akcesoria, jak: rękawiczki, czapki, torby i kamizelki asekuracyjne.

Henri Lloyd znany jest również z modnych kolekcji uniwersalnych ubrań, słynących z jakości wykonania i funkcjonalności.

 www.henrilloyd.com.pl


 

 

Marina Gdynia

Poza okresami treningów na Morzu Sródziemnym lub Atlantyku łódka "ALLIANZ.PL" cumuje na co dzień w gdyńskiej marinie. Rodzinna przystań jachtowa kpt. J.Kaczorowskiego udziela schronienia jachtowi POL 508 na polskich wodach. Tu też prowadzone są okresowo działania promocyjne dotyczące projektu TRANSAT 6,50.

Wejście do przystani jachtowej znajduje się około 300 metrów na zachód od wejścia południowego do portu handlowego. Zachodni skraj toru podejściowego wyznacza czerwona bojka, która w nocy nie pali. Głowice wejściowe oznaczone są na zielono i czerwono, które w porze nocnej świecą światłem ciągłym. Maksymalne zanurzenie na wejściu wynosi 2,8 metra.

  • Pozycja geograficzna: 54° 31'0'' N 018° 33'12'' E
  • Pasmo VHF: kanał 12

 www.marinagdynia.pl

 

 

 

Saab

Firma Saab (Svenska Aeroplan Aktiebolaget) powstała w 1937 roku w szwedzkim mieście Trollhättan jako fabryka samolotów. Podobnie jak kokpit samolotu zaprojektowany jest wokół pilota tak samochody Saab zbudowane są wokół potrzeb i oczekiwań kierowcy. Dzięki naturalnej komunikacji z pojazdem, bardzo dynamicznym silnikom oraz znakomitemu zawieszeniu odczuwamy ogromną przyjemność ich prowadzenia.
Skandynawskie dziedzictwo i stylistyka, inspiracja rozwiązaniami lotniczymi oraz innowacyjne podejście są niezmiennie ważne w procesie tworzenia Saaba.

Użytkownikami samochodów Saab są przede wszystkim osoby bezkompromisowe, ceniące niezależność. Ich światopogląd daleko wykracza poza rzeczy prozaiczne. Są ludźmi unikającymi "etykiet" i stereotypów, reprezentują niebanalne podejście do życia dzięki czemu osiągają sukcesy niedostępne innym.
Innymi słowy, Saab to najbardziej pożądany przejaw indywidualizmu w segmencie samochodów klasy Premium.

Aktywny styl życia, ekscytująca, sportowa rywalizacja ale tez wielka dbałość o środowisko naturalne są niezwykle ważnymi atrybutami marki Saab. Wszystkie te cechy są także nierozerwalnie związane ze sportem żeglarskim. Stąd marka Saab aktywnie wspiera rozwój tego sportu w Polsce.

Saab, jako sponsor samotnych regat przez Ocean Atlantycki kapitana Jarosława Kaczorowskiego, zapewnił samochód do transportu ekwipunku i jachtu regatowego.

 www.saab.pl

 

 


Rekomendacje dla kpt. J. Kaczorowskiego

 

 

 

 
 © Jarosław Kaczorowski   Aktualności  ::  TRANSAT 6.50  ::  kpt. J. Kaczorowski  ::  Jacht  ::  Sponsorzy  ::  O witrynie