Str. główna    Nowości    Galeria    Kontakt

 
 
     
  Allianz Direct  
     
 
     
 

Regaty Fastnet '2007
Zmiany w organizacji regat

Miał być Fastnet i 700Nm walki i ...nie będzie.

 
 

Fot. Marek Goły Gałkiewicz

 

Breaking News.

Organizatorzy wyścigu podjęli decyzję o skróceniu wyścigu i poprowadzeniu go inną trasą. Szkoda. A miało być tak pięknie.

Wczoraj, późnym wieczorem, organizatorzy Mini-Fastnetu podjęli decyzję o zmianie trasy tegorocznego wyścigu. Z bardzo dobrze poinformowanych źródeł, zbliżonych do., wiemy że wpływ na to miało ostrzeżenie o bardzo silnym wietrze na akwenie regat przesłane przez ratowników ze stacji Cross Corsen z zaleceniem nie wypuszczania jakichkolwiek jednostek na kanał La Manche i Morze Irlandzkie. Ostrzeżenie takie w praktyce równa się końcu myśli o wyścigu.

W zamian zorganizowany zostanie wyścig 200 milowy i jak pokazuje nowa instrukcja żeglugi - zabójczy nawigacyjnie, po zdradliwych wodach Chenall Du Four, nocą i prawdopodobnie pod prąd. Start dziś o 18.00 UTC. Decyzja komisji jest w pełni zrozumiała, jeśli weźmiemy pod uwagę zeszłoroczny Fastnet, kiedy w czasie 10-ciu sztormowych godzin poleciało kilka masztów a część floty wylądowała w Irlandii. Tym razem miało być wietrznie przez większość czasu.

Tym niemniej szkoda. Bardzo liczyliśmy na te 700 mil wietrznych warunków i możliwość pościgania się na dłuższej trasie. Byłoby to dobre przygotowanie dla Jarka przed Transatem.

Ale narzekać nie ma co. Regaty te będą wyjątkowo dobrze obsadzone. Najlepsi zawodnicy, najlepsze łódki, najnowszy sprzęt. I posiłki z zewnątrz. Na przykład Isabela Joschke, która wygrała wczorajszy prolog, na swojej łódce miała jako załogę Remi Aubruna - "topowego" designera żagli klasy Mini i Orma 60 oraz Franck Camas-a. Inne nazwiska to d'Ervan Leroux i Armel Tripon.

Na liście startowej był jeszcze Bruno Peron, ale w ostatniej chwili zrezygnował. O innych trimaranowcach i zawodnikach z IMOCA 60 nie będę wspominał. Konkurencja więc, zapowiada się naprawdę silna i przydałoby się w niej trochę zamieszać. Nadal utrzymuje się silnowiatrowa prognoza a my szykujemy się jak na wojnę.

Pozdrowienia z Douarnenez
Goły

 


Więcej o regatach Fastnet '2007 na naszych stronach:

Relacja z prologu
Zmiany w organizacji regat
Informacje o odroczeniu regat
Speedtest
Ciągle czekamy...
Ostateczna (?) decyzja
Kolejne odroczenie
Flagi: N nad A - wyścigu nie będzie

     
 
 
     
     

 

 

Aktualności

TRANSAT 6.50 '2007 - najnowsze wiadomości


 

 

 

 

 
 © Jarosław Kaczorowski   Aktualności  ::  TRANSAT 6.50  ::  kpt. J. Kaczorowski  ::  Jacht  ::  Sponsorzy  ::  O witrynie