Str. główna    Nowości    Galeria    Kontakt

 
 
     
  Allianz Direct  
     
 
     
 

Zakonczenie regat MAP
7-10 czerwca 2007

Minęły trzy słabowiatrowe dni...

 
 


Jaro na mecie

Fot. Marek Goły Gałkiewicz

 

Relacja Marka Gałkiewicza z Douarnenez

9 maja 2007

Po trzech słabowiatrowych dniach, większość floty Mini Transatów zdołała osiągnąć metę w Douarnenez. Yves Le Blevec, Izabele Joshke, Peter Laureyssens - oto kolejność na finiszu.

Jaro Kaczorowski na Allianz.pl - 24-ty w Proto.

W końcu i nareszcie. Dopłynęli. Zeszłoroczną trasę, mimo że dłuższą, udało się pokonać w 40 godzin. Tym razem, zwycięzca potrzebował aż 52. Dopiero w ostatniej fazie wyścigu wiatr przypomniał sobie o swoich powinnościach i łaskawie oparł wskazówki anemometrów na 10-ciu Kt, co pozwoliło większości zawodników na przecięcie linii mety. Potem jednak, z nastaniem nocy , znowu osłabł, tak że ostatnie łódki właśnie (a piszę to 10:00 rano) wpływają do portu.

Jarek zakończył regaty na 24-tym miejscu w Proto i 47-ym w generalce, do ostatniej chwili tocząc zaciekły bój na spinakery i na ostatnich metrach wyprzedzając naszego przyjaciela Jelmera Bouw-a na "Van Uden".

O wrażeniach z wyścigu Jarek opowie zapewne sam, ja jednak muszę powiedzieć, że nie chciałbym być na jego miejscu w tych regatach. Dla naszej łódki, budowanej pod Transat były to bardzo niesprzyjające warunki. Słaby wiatr- to nie jest to co najbardziej lubią tygrysy. Z niecierpliwością czekamy więc na Mini Fastnet (700Nm we dwóch - już za tydzień) i analizujemy prognozy pogody. Na razie wygląda na to, że może być nieźle. Nam pasowałoby najchętniej 25+Kt - czyli pełen "rock'n roll".

Pozdrowienia z Douarnenez,
Goły


Więcej o regatach MAP '2007 na naszych stronach:

Relacja Marka Gałkiewicza z Douarnenez nazajutrz po starcie
Samotnicy rozpoczęli trzeci dzień walki w regatach MAP
Zakonczenie regat
kpt. J.Kaczorowski: Podsumowanie startu w MAP '2007

Galeria zdjęć z regat

     
 
 
     
     

 

 

Aktualności

TRANSAT 6.50 '2007 - najnowsze wiadomości


 

 

 

 

 
 © Jarosław Kaczorowski   Aktualności  ::  TRANSAT 6.50  ::  kpt. J. Kaczorowski  ::  Jacht  ::  Sponsorzy  ::  O witrynie