Str. główna    Nowości    Galeria    Kontakt

 
 

   
   
   
 
  Nowości  
 


 

Start Mini Transat 2007. La Rochelle - dzień pierwszy.

Po długich przygotowaniach doszliśmy do wyznaczonego przed dwoma laty celu. Ponowny, po 30-tu latach przerwy, udział Polaka w regatach samotników Mini Transat. Jarek Kaczorowski na jachcie Allianz.pl rozpoczął zmagania na trasie tegorocznego wyścigu.

Prosto z La Rochelle relacjonuje Marek Gałkiewicz

Więcej informacji

     
 


 

Jarek wystartował!

Dzisiaj, przy pięknej pogodzie i wietrze 15 węzłów, w porywach do 25 węzłów, o godzinie 12.54 flotylla łódek mini wystartowała do pierwszego etapu regat Transat 6.50.

Jarek wystartował dobrze, jak zwykle spokojnie w środku stawki. Przy tak długim wyścigu taktyką Jarka było nie wpływać w tłok i przede wszystkim unikać kolizji.

Niestety nie udało się to Słoweńcowi Andraszowi Mihelinowi, jednemu z pretendentów do wygranej. W zamieszaniu startowym, na boi zwrotnej, na pełnej prędkości zderzył się z łodzią prasową, która podpłynęła zbyt blisko boi. Najprawdopodobniej został przy tym zderzeniu złamany przyczep spinakerbomu oraz uszkodzony jeden z mieczy.

Prosto ze startu relacjonuje Marek Gałkiewicz

     
  

Najnowsza prognoza pogody

Pierwszego dnia rejsu zawodnicy bedą zmagać się z północnym wiatrem dochodzącym do 20 węzłów, który utrzyma się do wieczora. W środę wiatr zmnieni kierunek i będzie wiał ze wschodu. Jeśli przewidywania meteorologów się sprawdzą, pierwsi zawodnicy przypłyną na Maderę za 6 dni.

     
  

Start Mini Transat 2007 dziś (18 X) o 12.30

W poniedziałek koło południa komisja sędziowska podjęła decyzję, że 16 edycja regat Mini Transat rozpocznie się we wtorek o 12.30.

Pierwotnie start planowano na niedzielę 16 września, ale ze względu na złe warunki pogodowe i bezpieczeństwo zawodników, został przełożony.

     
 


Rejon startu regat zagrożony bardzo silnym wiatrem

 

Start Mini Transat 2007 przełożony

W sobotę rano, podczas odprawy meteorologicznej, pojawiły się pierwsze informacje dotyczące możliwości przełożenia startu z powodu oczekiwanych warunków pogodowych na Zatoce Biskajskiej. Po południu otrzymano nowe prognozy meteorologiczne. Najnowsze modele przewidują na wtorek bardzo silny wiatr (powyżej 30 węzłów) na trasie regat.

W związku z tym, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo zawodników, oraz mając w pamięci niedawne kłopoty podczas regat Transgascogne (przy podobnych warunkach pogodowych aż osiem łódek mini wzywało pomocy) komisja sędziowska podjęła decyzję o przesunięciu rozpoczęcia regat o co najmniej 2 dni.

     
 


 

Ostatni wywiad z kapt. Jarkiem Kaczorowskim przed startem (cz. 1)

Pierwsza część wywiadu przeprowadzonego z kpt. Kaczorowskim w La Rochelle na dwa dni przed startem w regatach samotników.

Tekst wywiadu

     
 


 

Specjalny serwis internetowy regat Transat 6.50
w portalu "Wirtualna Polska"

Portal "Wirtualna Polska" wraz ze sponsorem projektu firmą Allianz Direct uruchomili specjalny serwis internetowy dotyczący udziału kpt. Kaczorowskiego w regatach Transat 650.

Witrynę prowadzi zespół redaktorów sportowych portalu WP we współpracy z zespołem redakcyjnym witryny Transat650.pl Razem będziemy publikować informacje z przebiegu zawodów.

transat650.wp.pl

     
 


 

"Nie lubię wody" - wywiad z kpt. Kaczorowskim

Ma talent, jest pracowity i ambitny a w dodatku naturalnie predestynowany, by być dobrym żeglarzem - nie lubi wchodzić do wody, choć potrafi bardzo dobrze pływać. Kpt. Jarosław "Jaro" Kaczorowski, który jako pierwszy Polak od 30 lat wystartuje w regatach 6,5-metrowych łódek przez Atlantyk, zdradza szczegóły swojej samotnej wyprawy.

Z kpt. Kaczorowskim rozmawiała Nina Księżopolska z biura prasowego Allianz

Tekst wywiadu

     
 


 

Z drugiej linii frontu - wywiad z Markiem Gałkiewiczem

Konstruktor, konserwator, złota rączka, logistyk, fotograf, autor tekstów, żeglarz i niezawodny partner. Marek Gałkiewicz (dla przyjaciół Goły) choć pozostanie na brzegu, sercem i myślami będzie na łódce z Jarkiem

Z Markiem Gałkiewiczem rozmawiała Nina Księżopolska z biura prasowego Allianz

Tekst wywiadu

     
 


 

Konferencja prasowa kpt. J.Kaczorowskiego

W poniedziałek, 27 sierpnia 2007r, w Warszawie odbyła się oficjalna konferencja prasowa z udziałem kpt. Jarosława Kaczorowskiego poprzedzająca jego start w regatach
TRANSAT "6,50".

Więcej informacji nt. przebiegu konferencji

     
 


 

Trening na wodach Bałtyku

Tuż przed wyjazdem do Francji i startem w regatach Trasant 6,50 kapitan Jarosław Kaczorowski odbył ostatni trening na wodach Bałtyku.

Więcej informacji i zdjęcia

     
 


 

Finałowe odliczanie

Do regat TRANSAT 6,50 pozostało coraz mniej czasu. Za to są to dni pełne pracy związanej z ostatnimi przygotowaniami startu. Zapraszamy przejrzenia relacji z kilku kolejnych dni trwania przygotowań.

20/08/0007, Dzień "-26"
"To był dobry dzień" - z życia obsługi technicznej

   
18/08/2007, Dzień "-28"
XVII Regaty Samotników o Memoriał im. Leonida Teligi
   
16/08/2007, Dzień "-30"
   
15/08/2007, Dzień "-31"
Mamy nowe żagle. Pierwszy trening.
   
14/08/2007, Dzień "-32"
Mamy nowy masz!
     
 


 

Kpt. Jarosław Kaczorowski w Jastarni

Trwa ostatni okres przygotowań kpt. J.Kaczorowskiego do regat TRANSAT 6,50. Z dnia na dzień rośnie zainteresowanie projektem - nie tylko w środowisku żeglarskim.

Ostatnio wczasowicze popularnego kurortu Jastarnia na Półwyspie Helskim mieli gratkę nie lada. W dniach 30-31 lipca 2007 do portu zawitała najwyższej klasy łódź regatowa POL 508, na której już wkrótce kpt. Jarosław Kaczorowski samotnie pokona Atlantyk.

Więcej informacji nt. wizyty kpt. J. Kaczorowskiego w Jastarni

     


 

Regaty Mini-Fastnet

Tegoroczne zawody Mini Fastnet stały cały czas pod znakiem zapytania z powodu pogody. Wielokrotnie odraczano start i zmieniano trasę regat. Ostatecznie zawody się nie odbyły.

W oczekiwaniu na Mini Fastnet żeglarze rozegrali między sobą nieoficjalne zawody "Runs Mini - Speed Race" w Zatoce Douarnenez. Kpt. J.Kaczorowski zajął w nich doskonałe czwarte miejsce!

Zamieszczemy relacje z kolejnych odsłon sytuacji w Douarnenez.

Relacja z prologu
Zmiany w organizacji regat
Informacje o odroczeniu regat
Speedtest
Ciągle czekamy...
Ostateczna (?) decyzja
Kolejne odroczenie
Flagi: N nad A - wyścigu nie będzie

     


 

Regaty Marie-Agnes Peron Trophy

Kpt. Jarosław Kaczorowski wystartował do kolejnych zawodów. Tym razem są to regaty Marie-Agnes Peron Trophy. Start nastąpił w czwartek, 7 czerwca 2007 o godz.11:30. Pierwsi żeglarze spodziewani są na mecie w Douarnenez w sobotę, 9 czerwca.

Relacja Marka Gałkiewicza z Douarnenez nazajutrz po starcie
Samotnicy rozpoczęli trzeci dzień walki w regatach MAP
Zakonczenie regat
kpt. J.Kaczorowski: Podsumowanie startu w MAP '2007

Galeria zdjęć z regat

     
 


 

18-V-2007, Regaty Open Demi-Cle

Po "całozimowych" przygotowaniach start w pierwszych regatach w sezonie. Będzie to przede wszystkim test dla sprzętu i wszystkich nowych patentow zaprojektowanych i wykonanych przez zimę.

Trasa regat jest krotka a w zależności od opcji, ktorą ostatecznie przyjmie komisja, bedzie liczyć od 115 do 210 Nm. Start 18 maja 2007 o godz. 11:00 w Locmiquelic, koło Lorient a meta w (ulubionym) Douarnenez dwa dni później.

Kto jednak plywal po północnych Biskajach, ten wie, że nawet krótkie regaty są tam niełatwe. Pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie, a sześciometrowe i sześciowęzłowe pływy razem z mgłami i kurami rybackimi pojawiającymi się w nocy znikąd nie ulatwiają ścigania.

Oficjalna strona regat Open Demi-Cle

-----
Kpt. J.Kaczorowski ukończył regaty Open Demi-Cle '2007
na dobrym 12. miejscu w swojej kategorii

Kpt. J.Kaczorowski: podsumowanie regat Open Demi-Cle

     
 


 

Plan startów kpt. J.Kaczorowskiego w sezonie 2007

18-20 maja: Demi-Cle
7-10 czerwca: Marie-Agnes Peron Trophy
17-24 czerwca: Fastnet 6.50
22 lipca - 1 sierpnia: Transgasconne

TRANSAT 6,50
16 września o godz. 12.02

start do etapu La Rochelle- Madera
6 października
start do etapu Madera-Salvador de Bahia

     
 


 

Kpt. Jarosław Kaczorowski laureatem nagrody
"Conrady 2006"

Z radością informujemy, że kpt. Jarosław Kaczorowski za zakwalifikowanie się do tegorocznych regat TRANSAT 6,50 otrzymał dwie prestiżowe nagrody - jedną od bractwa znanych i szanowanych żeglarzy, drugą od Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego.

Decyzję podjęło 9 marca 2007r. szacowne jury "Conradów 2006" z udziałem dotychczasowych laureatów tej nagrody.

Więcej informacji o nagrodzie "Conrady 2006"

     
 


 

Po pracowicie spędzonej jesieni i zimie przyszedł czas na rozpoczęcie sezonu 2007

10 maja wyjeżdżamy z Markiem do Bretanii na pierwsze w tym sezonie regaty. Po zakończeniu regat azorskich i zakwalifikowaniu się do tegorocznego Transatu trenowałem intensywnie na Zatoce Gdańskiej, a w październiku spotkaliśmy się we cztery łódki z dwoma Słoweńcami, Kristianem Hajnskiem i Andrasem Mihelinem oraz Chorwatem Sime Stipanicevem na dwutygodniowym zgrupowaniu w Chorwacji (...)

Pełna wypowiedź kpt. J.Kaczorowskiego o rozpoczęciu sezonu

     
 


 

Ogłoszenie listy żeglarzy zakwalifikowanych do regat

22 grudnia 2006r. została ogłoszona oficjalna lista żeglarzy, którzy zakwalifikowali się do przyszłorocznych regat Transat 6.50 - lista zawiera oczywiście wpis z nazwiskiem kpt. Jarosława Kaczorowskiego.

Przypomnijmy, że aby zakwalifikować się do regat, żeglarze musieli przede wszystkim zaliczyć 1000 mil samotnej żeglugi non-stop oraz co najmniej drugie tyle wypływać w regatach kwalifikacyjnych w sezonie 2006. Kwalifikacje należało odbyć na tej samej łódce, która będzie startowała w finałowych regatach.

Oficjalna lista żeglarzy: Transat 6.50 '2007

     
 


 

Zawiadomienie o regatach TRANSAT 6.50 edycja '2007

27 listopada kpt. Kaczorowski otrzymał od organizatorów oficjalny dokument "Zawiadomienie o regatach".

Regaty Transat rozpoczną się w La Rochelle 16.09.2007 o 12:02 skąd żeglarze popłyną na Maderę (nie na Lanzarote!!!) do portu Funchal. To jest 1130 mil. Jaro szacuje pokonanie tego dystansu w tydzień. Następnie 6.10.2007 o 12:00 start do Salvador de Bahia - etap liczy 3100 mil. Pierwsi żeglarze powinni dotrzeć na metę około 24.10.2007.

Na miejscu trzeba liczyć kolejne około 10 dni, żeby załadować jacht na statek płynący do Europy.

Oryginalna wersja "Zawiadomienia o regatach" (ang.)

     
 

Archiwum informacji z sezonu żeglarskiego 2006

 

 
 

 
 © Jarosław Kaczorowski   Aktualności  ::  TRANSAT 6.50  ::  kpt. J. Kaczorowski  ::  Jacht  ::  Sponsorzy  ::  O witrynie